Otpisani

Za sve banovane i otpisane sa drugih foruma kao i za sve zeljne zabave

HomeHome  PortalliPortalli  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

FK Crvena Zvezda

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Marsovac
Admin

Male
Number of posts : 1139
Registration date : 2007-10-19

PostSubject: FK Crvena Zvezda   Mon Oct 22 2007, 05:17

Kutak za srca obojena obojena crveno belom bojom. Ovde mozete da pisete sve sta je u vezi sa vasim voljenim klubom.

PS: Svaki post koji bude imao uvrede upucene pripadnicima suprotnog tabora bice obrisan, bez prethodnog upozorenja! Hvala
Back to top Go down
View user profile
potpisan
Zivim Ovde
Zivim Ovde

Male
Number of posts : 3182
Registration date : 2007-05-10

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Mon Oct 22 2007, 15:25

nema boljeg mesta od severa na stadionu
Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Oct 23 2007, 04:46

Bajern oslabljen stiže na meč protiv Zvezde

Vezni igrač Bajerna iz Minhena francuski reprezentativac Frank Riberi pod znakom je pitanja za utakmicu Lige UEFA, 25. oktobra u Beogradu protiv Crvene zvezde, stoji na zvaničnom sajtu bavarskog kluba.

Riberi je na treningu u ponedeljak povredio butni mišić, tako da trener Bajerna Otmar Hicfeld ne može sa sigurnošću da računa na njega za utakmicu u Beogradu.

Osim Riberija neizvestan je i nastup odbrambenih igrača Martina Demikelisa i Danijela van Bujtena.

Belgijanac Van Bujten takodje ima problem sa povredom mišića, dok je Argentinac Demikelis na trening u ponedeljak došao sa gripom, izjavio je trener Bajerna Otmar Hicfeld.

Ukoliko Riberi ne bude potpuno spreman za utakmicu protiv crveno-belih, njegovo mesto u timu zauzeće brazilski internacionalac Lusio, koji se oporavio od stomačne infekcije.

Povredjene štopere Bajerna mogao bi da zameni i Valerijen Ismael, koji je poslednju zvaničnu utakmicu za minhenski tim odigrao u aprilu.

U F grupi Lige UEFA takmiče se još Bolton (Engleska), Braga (Portugalija) i Aris (Grčka).

(MONDO)

Jaka je vrucina, a ja postao sam zelen,
pa sam skoknuo u dragstor po pivo marke jelen!
Back to top Go down
View user profile
Princ Valijum
Pocetnik u razvoju
Pocetnik u razvoju

Male
Number of posts : 266
Registration date : 2007-10-22

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Oct 23 2007, 12:04

Jel su ovi iz Monda ludi ili se drogiraju vise od mene? Pa kako Lusio da zauzme Riberijevo mesto kad je prvi stoper, a drugi ofanzivni vezni? Ma sve jedno....bice namestaljka....X!
Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Oct 23 2007, 15:36

Nije njima dobro, definitivno...a ja isto mislim da ce biti X...mada moze i da predje u 2

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Mon Oct 29 2007, 05:25

MSL: I Napredak rastužio Marakanu!

Fudbaleri Crvene zvezde još jednom su u samom finišu utakmice ispustili pobedu!

Kruševački Napredak nije, poput Bajerna, potpuno preokrenuo rezultat, ali je pogodak Predraga Pavlovića za konačnih 1:1 u 84. minutu, iz šampionske perspektive crveno-belih praktično ravan porazu.

Aktuelni prvak došao je u vodjstvo golom Maurisija Alehandra Moline u 45. minutu i koračao ka pobedi, pre nego što je mladi reprezentativac Srbije Pavlović posle kornera prihvatio odbijenu loptu na ivici šesnaesterca i potpuno neometan je "zakucao" u mrežu Ivana Randjelovića.

Crveno-belima je ovo čak peti remi u prvenstvu ove sezone, od čega su tri zabeležili na Marakani. Već u prvom kolu bod je odneo Čukarički, a nekoliko nedelja kasnije i Vojvodina.

Partizan posle desetog kola Meridijan Super lige vodi na tabeli sa 26 bodova, Vojvodina je sakupila 21, a Zvezda 17, uz utakmicu manje protiv kulskog Hajduka. Slede OFK Beograd i čačanski Borac sa po 15, odnosno Čukarički sa 13 bodova.

Kao i obično kada autsajder napravi iznenadjenje, dosta dugo nije bilo ni nagoveštaja da će se to dogoditi. Šest-sedam hiljada navijača, koji su po tmurnom danu došli da besplatno gledaju poslednju utakmicu kola, dočekalo je izabranike Milorada Kosanovića aplauzima, a posebnu podršku dobio je golman Randjelović, čije su ime Delije skandirale pet minuta bez prestanka.

Kosanović je na teren poslao gotovo istu ekipu koja je tri dana ranije istrčala "na crtu" Bajernu, samo što je povredjenog Dušana Bastu zamenio Poljak Bronovicki, dok je mladi Vladimir Bogdanović zauzeo mesto Lukaša.

Zvezda je pre vodećeg gola propustila tri dobre prilike, a u svim akcijama učestvovao je Argentinac Ernan Barkos! On je u 15. minutu levicom šutirao "iz prve", ali je odlični golman Saša Stamenković dobro intervenisao.

Isti akteri i isti ishod 17 minuta kasnije, kada je "gaučos" osvojio loptu na dvadesetak metara od gola, ali pod pritiskom čuvara nije mogao baš najbolje da šutne. Konačno, Stamenković je doveo Marakanu do očaja u 37. minutu, kada je u istom napadu zaustavio prvo udarac Barkosa, a onda i Moline.

Kada su se svi na stadionu spremali za poluvreme, konačno je pao gol. Dušan Andjelković dobro je reagovao na ubačenu loptu, Stamenković je samo odbio taj šut, da bi Molina sa desetak metara u padu umešno zahvatio loptu i izazvao radost na tribinama.

Crveno-beli su u nastavku zaigrali nešto lošije, kao da im je posle šoka od četvrtka bilo važno samo da osvoje tri boda i što pre odu da se još malo oporave.

Branilac "duple krune" tako je u drugom delu stvorio samo dve izgledne prilike - Nenad Milijaš u 51. minutu je očajno tukao glavom sa sedam metara posle dodavanja Ognjena Koromana, a Molina je volej udarcem iskosa pogodio samo spoljni deo mreže u sudijskoj nadoknadi vremena.

Napredak je golom Pavlovića mnogo više pokvario posao Zvezdi, nego što je poboljšao sopstvenu poziciju. "Čarapani" sa svega šest osvojenih bodova i dalje zauzimaju pretposlednje mesto ispred Bežanije, dok im desetoplasirani Hajduk beži tri boda.

Narednog vikenda na programu su mečevi 11. kola, a sastaće se: Vojvodina - Čukarički, Partizan - Borac, OFK Beograd - Hajduk, Banat - Bežanija, Napredak - Smederevo i Mladost Lučani - Crvena zvezda.

Novi kiks Zvezde, Kosanović nema odgovor

Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović morao bi da bude od čelika, pa da stoički izdrži sve što mu ove jeseni priredjuju njegovi fudbaleri. Kada bi utakmica umesto 90 minuta trajala 80 ili 85, on bi danas sigurno imao mnogo manje briga, a Zvezda bi bila ko zna gde, možda i u Ligi šampiona...

"Veoma dobro smo istrčali utakmicu. Od ne znam koliko prilika, uspeli da damo gol u 45. minutu. I nakon toga smo napravili dosta šansi. Kontrolisali smo utakmicu sve do tog 84. minuta. Onda su ljudi, valjda prvi put, organizovano došli do našeg gola i mi smo primili gol. I ja u ovom momentu na to nemam odgovor", rekao je Kosanović na konferenciji za novinare posle remija crveno-belih i kruševačkog Napretka (1:1) u meču 10. kola Meridijan Super lige.

Iskusni stručnjak naglasio je da se loše stvari u završnici ne dogadjaju Zvezdi ni zbog neozbiljnosti, ni zato što igrači prerano pomisle da je utakmica gotova.

"To se mnogo puta ponavlja. Ovog puta je Andjelković napravio grešku iz koje je došlo do kornera i gola. Ali prosto je neverovatno da neko jednom dodje do gola i da dobije priliku za lep udarac iz koga postigne gol", istakao je Kosanović i nastavio svoj monolog.

"Nemoguće je 90 minuta odigrati bez greške. Samo, kako to da se svaka eventualna greška u igri završava golom protiv nas u tih poslednjih desetak minuta? Problem je što je to postalo nešto normalno. Kada prodje 80. minut, to je vreme kada mi primimo gol. Kako, zašto - niko ne zna. Rendžers, Vojvodina, Partizan, Bajern i ovo danas, mislim da je previše", rezigniran je Kosanović.

Na pitanje da li je ranije trebalo da izvrši izmene, odgovorio je potvrdno.

"Možda je trebalo. Promenio sam protiv Bajerna, pa smo opet primili gol. Nema to veze, kakve veze ima izmena? Menjao bih ja i na poluvremenu da smo vodili 2:0. Da odmorim dvojicu, trojicu, s obzirom na ritam utakmica. Nisu oni menjani zato što nisu bili dobri ili što će neko ući, pa će biti bolji", objasnio je Zvezdin šef struke.

Kosanović tvrdi da njegovoj ekipi sada ni psiholog ne bi bio od velike pomoći.

"Ne znam koliko bi tu psiholog pomogao. Prvo sam mislio da do ovoga dolazi jer nismo fizički spremni. Padne koncentracija, pa protivnik napravi pritisak i postigne golove. Medjutim, to sada nije slučaj, jer mi igramo već treću utakmicu u sedam dana po teškom terenu i mi je trčimo veoma lako, jednostavno gazimo protivnika. Možda se sada već strah uvukao kod igrača", razmišlja Kosanović.

On je još jednom apostrofirao Andjelkovića kao glavnog krivca za primljeni gol, ali uz konstataciju da je lopta posle šuta Predraga Pavlovića otišla na jedino nebranjeno mesto.

"Andjelković nije uradio ono što je morao da uradi u poslednjih 30 metara. Izgubio je loptu, izveden je korner i primili smo gol. Da je ta lopta otišla napred, ne bi bilo tog kornera, ne bi bilo tog gola, ali bi se možda dogodilo nešto drugo. Svaki put je neka nova situacija", bespomoćno konstatuje trener crveno-belih, koji sada uz utakmicu manje opet zaostaju za Partizanom velikih devet bodova.

(MONDO, foto: MN Press)

Back to top Go down
View user profile
Admin_fucker
Smrdibuba

Male
Number of posts : 905
Registration date : 2007-05-30

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Mon Oct 29 2007, 14:13

Ma nema veze i onako sam uvek navijao za Bajern!

http://s1.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=31797
Back to top Go down
View user profile http://s1.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=31797
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Oct 30 2007, 23:38

Ko je kriv za Zvezdinu "oranicu"?

Teren na stadionu Crvene zvezde od juna ove godine liči na sve osim pravog fudbalskog igrališta. Fudbaleri Crvene zvezde su posle poraza od minhenskog Bajerna u 1. kolu Kupa UEFA u glas kukali kako je teren jedan od glavnih krivaca za poraz. Najglasniji je bio golman Ivan Randjelović.

Pitanje je ko je kriv za takvo stanje terena? Od koncerta Zdravka Čolića 23. juna teren izgleda više kao oranica nego kao normalno fudbalsko igralište. Popularni pevač je platio za popravku trave, ali do danas teren nije upristojen.

U utorak će "prelazna vlada" FK Crvena zvezda izmedju ostalog raspravljati i o terenu, a izveštaj će podneti direktor stadiona Milorad Ćorović, koji je već 25 godina u klubu.

Teren je od koncerta Zdravka Čolića stalno "doradjivan", ali zbog stalnih utakmica (igrao je i Hajduk iz Kule u Intertoto kupu na stadionu Crvene zvezde) i loših vremenskih uslova, nikako nije popravljen kako treba.

Koliko je tužno i ružno izgledao teren stadiona Crvena zvezda svedoči i detalj sa meča protiv Bajerna koji je medijima preneo Ognjen Koroman. "U jednom trenutku prišao mi je Mark van Bomel i pitao me je: "Je l' moguće da vi na ovome igrate?"

Bruka i sramota za srpski fudbal. Što je još crnje ta slika je obišla svet.

Posle koncerta Zdravka Ćolića, doskorašnji predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković izjavljivao da je spokojan po tom pitanju i da mu je obećano da će teren biti obnovljen do 31. jula.

Direktor stadiona Partizana Aleksandar Stepanović kaže za "24 sata" da je klub iz Humske, posle koncerta grupe Metallica 2005. godine promenio kompletnu travu.

"Postavljanje nove trave u proseku košta oko 3,5 evra po kvadratnom metru. Naravno, u tu cenu ne ulazi drenažni sistem, koji se sredjuje svakih 12-13 godina. Život travnatog tepiha je oko četiri godine. Znači, za novu travu, postavljanje i održavanje potrebno je oko 70.000 evra. Drenažni sistem je nešto skuplji. Mi smo ga platili oko 120.000 evra", rekao je Stepanović.

Znači da se u Crvenoj zvezdi neko "stisnuo" za pare, na uštrb kvaliteta fudbala i dobrih rezultata.

(MONDO)

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Oct 30 2007, 23:45

29.10.2007.
Izvor: PRESS
MILORAD KOSANOVIĆ RAZMIŠLJA O OSTAVCI!

Trener Zvezde nosio se mišlju da napusti klub posle neuspeha protiv Napretka, ali je odlučio da sačeka meč u Lučanima

Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović razmišljao je da podnese ostavku posle novog neuspeha ekipe protiv Napretka (1:1). Trofejni stručnjak vrlo teško je primio ovaj kiks, trebalo mu je gotovo celo veče da se smiri, a u jednom trenutku se nosio mišlju da digne ruke od svega, spakuje kofere i ode sa „Marakane"!

- Kosanoviću nije bilo lako posle duela sa Kruševljanima, motala mu se po glavi i ostavka, ali je ipak odlučio da još malo sačeka. Užasno ga boli činjenica da ekipa i pored sasvim solidne igre, na kraju ne postiže željene rezultate i nema više snage da se nosi sa tim. Ipak, odlučio je da sačeka meč u Lučanima. U slučaju pobede, nastaviće da radi svoj posao, a ukoliko se desi novi neuspeh, gotovo sigurno će podneti ostavku - kaže izvor Pressa.

Kosanović je posle utakmice otvorio dušu pred novinarima i sam priznao da je „vrlo umoran od svega što mu se dešava u Zvezdi".

- Čim prođe 80. minut, to je vreme kad mi primamo gol. Kako, zašto, niko ne zna. Prvo Rendžers, pa Vojvodina, Partizan, Bajern, a sad i Napredak. Mislim da je to previše, i to posle svakodnevnog razmišljanja i ogromnog napora da se problem prevaziđe. SVE OVO POČINJE DA ME ZAMARA - otvorio je dušu Milorad Kosanović pred predstavnicima sedme sile, odgovarajući opširno na svako postavljeno pitanje.
Verovao je iskusni Zvezdin strateg da slaba fizička sprema fudbalera predstavlja ključni faktor za pad koncentracije u finišu utakmice. Ispostavilo se da nije bio na dobrom putu. Koroman i kompanija su samo tri dana posle iscrpljujućeg duela sa Bavarcima odlično istrčali meč sa „čarapanima" i stvorili „mali milion" šansi. Uspeli su i da povedu, ali umesto da rutinski meč privedu kraju, noge su im se ponovo odsekle iz čistog mira, svi su ušli u naručje Ivana Ranđelovića i kazna je bila neminovna.
Udarnički je novosadski stručnjak u proteklih mesec dana radio sa crveno-belima i prvo podigao fizičku spremu na potreban nivo. Istovremeno je radio na pravljenju igre, koja je počela da rezultira velikim brojem šansi. Počeli su da padaju i golovi, ali u nedovoljnom broju da bi ekipa pobeđivala. Svestan je stoga Kosanović da će, pod njemu nerazjašnjenim okolnostima, ponovo morati od nule. Suočen sa tom činjenicom, valjda mu se i omakao komentar da neprestano ponavljanje iste greške počinje da ga zamara.

Da nije i te kako istinito, bilo bi smešno, ali od ishoda sutrašnjeg meča u Lučanima umnogome zavisi dalji tok događaja u gigantu iz Ljutice Bogdana.

Spasojević zvanično kandidat

Prema nezvaničnim najavama iz Ljutice Bogdana, na današnjoj sednici Upravnog odbora kluba biće ozvaničena kandidatura Toplice Spasojevića za predsednika crveno-belih. On će se na listi kandidata za naslednika Dragana Stojkovića naći na predlog Sportskog društva „Crvena zvezda". Na dnevnom redu bi trebalo da se nađe i izveštaj Mikija Ćorovića, direktora stadiona, u koga su mnogi uperili prst zbog lošeg stanja u kojem se igralište na „Marakani" već duže vreme nalazi.

M. Plazinić

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Nov 06 2007, 02:13

Bajević: Isključiću emocije protiv Zvezde

Meč 2. kola Grupe F Lige UEFA izmedju grčkog Arisa i Crvene zvezde biće interesantan ne samo zbog rezultata, ne samo zato što nekadašnji igrač Partizana Vlada Ivić sada brani boje solunske ekipe, već i zato što na klupi Arisa sedi Duško Bajević, nekadašnji trener crveno-belih.

U izjavi "Danasu", Bajević je poručio da neće dozvoliti da susret sa bivšim klubom pretvori u više od meča, te da će emocije koje i dalje ima prema Zvezdi za trenutak, bar tih 90 minuta, ostaviti po strani.

"U ovakvim situacijma, koje svakako nisu prijatne, morate da zaboravite na emocije, neophodno ih je isključiti. Iskusan sam trener i moram da budem maksimalno profesionalan, to od mene očekuju zaposleni u klubu, ekipa i, naravno, navijači. Meč protiv Zvezde mora za mene da bude samo još jedna utakmica u nizu", kaže Bajević.

On je ocenio da nije u prednosti što je do skora bio trener Crvene zvezde i što sasvim sigurno dobro poznaje ekipe.

"Niko nije u prednosti. Znamo mi kako Zvezda igra, znaju oni i šta mi možemo. Nekoliko naših mečeva 'snimili' su predstavnici Crvene zvezde. Ja sam pažljivo pratio partije crveno-belih u Evropi. Zvezda na jedan način igra evroutakmice, a na drugi u prvenstvu i to je potpuno razumljivo. Crvena zvezda je jednostavno uvek Crvena zvezda. Ekipa je sjajno odigrala protiv Bajerna i šteta što na kraju makar nije izvukla bod", kaže Bajević.

Strateg Arisa smatra da Crvena zvezda neće igrati na bod u Solunu, iako bi joj takav ishod odgovarao.

"Nama je ovo tek prva utakmica u Ligi UEFA. Bilo bi sjajno da startujemo pobedom, ali to neće biti nimalo lako. Zvezda ne sme da izgubi ukoliko želi proleće u Evropi. Mislim da će ovo biti veoma zanimljiv i neizvestan duel, pobeda je cilj i jednima i drugima. Teško je sada reći da li će biti tvrda ili otvorena utakmica", kaže "Princ sa Neretve".

Bajević kaže da za njega rad u Solunu i klubu Aris predstavlja veliki izazov.

"Za sada sam zadovoljan ekipom. Igramo na tri fronta i želimo na sva tri da ostanemo što duže. To je prevashodni cilj za ovu sezonu. Imam dugoročne planove za Aris. Želim da za godinu-dve napravim ekipu koja će biti dominantna u grčkom šampionatu, koja će imati snage da osvoji titulu i na taj način ujedno imati i šta da kaže u Evropi", rekao je Bajević.

(MONDO)

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Nov 06 2007, 02:14

Nenad Jestrović "pomilovan",hoće gol u Solunu

Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović "pomilovao" je napadača Nenada Jestrovića i on će najverovatnije predvoditi napad crveno-belih u Solunu u meču 2. kola Grupe F Lige UEFA protiv Arisa.

Jestrović, najavljivan kao veliko pojačanje Crvene zvezde u ovom prelaznom roku, još nije postigao gol u dresu beogradskog kluba.

"I mene je sramota zbog toga. Sa nekoliko utakmica sam izostao iz raznih razloga, mada sam i imao povoljnih prilika da zatresem mrežu. Zaista, krajnje je vreme da počnem da dajem golove. Uostalom, zato sam i došao u naš najveći klub. Nadam se da ću već u Solunu biti efikasan", kaže za "Politiku" Jestrović, koji je imao probleme u odnosu sa Kosanovićem.

Kosanović sada najozbiljnije računa na Jestrovića u napadu, a i izbor mu je sužen. Mladi Filip Djordjević je još "zelen", Argentinac Ernan Barkos još ne može da pronadje pravu formu, a pojačanje iz Čada Misdongard Batoligar nije prijavljen za takmičenje u Ligi UEFA.

Utakmica u Solunu: Aris – Crvena zvezda, igra se u u četvrtak (početak u 20.45 časova, sat kasnije po lokalnom vremenu), a za područje Srbije je obezbedjen je TV prenos na Prvom programu RTS-a.

(MONDO)

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Fri Nov 09 2007, 03:57

09.11.2007, SOLUN
ZVEZDO, MNOGO SI JADNA...

Crveno-beli izgubili 3:0 od Arisa u Solunu u meču 2. kola Lige UEFA, čime su praktično eliminisani iz Evrope. Isključivi krivac za poraz trener Kosanović, sa kukavičkom taktikom bez napadača

Crvena zvezda popila je u Solunu još jednu žestoku evropsku šamarčinu! Crveno-beli su izgubili od prosečnog Arisa sa 3:0 u jednom od svojih najsramnijih i najkukavičkijih izdanja ikada! Primala je Zvezda i pet komada, ali nikada nije izašla na teren bez IJEDNOG napadača. Gubila je Zvezda i od gorih ekipa, međutim, nikada nije predstavljala takvu sramotu za fudbal kao sinoć. Tužno, jadno i bedno.
Trener Milorad Kosanović ušao je u meč sa neverovatnom idejom da igra na 0:0. Ne na bod, već na ziheraške, ciketanske "krompiriće". A primio je tri komada. To nije uspelo ni "boljima" od njega. Strateg crveno-belih kao da je u Solun došao sa Zvezdom iz Malog mokrog luga. Stavio je "u napad" Koromana, koji je, mučenik, primio tri lopte tokom celog meča, a onda bi sam bauljao na protivničkoj polovini, driblao, gurao loptu kroz noge... Statičnim igračima iz veznog reda nije padalo na pamet da mu se pridruže. Odavno nismo gledali neku ekipu da igra tako bezidejno, dekadentno i plašljivo. Za to vreme, svi ostali igrači štekovali su se na svojoj polovini, igrajući po sistemu "o-ruk". Trči, zuvaj, gruvaj, kiksiraj, ispucavaj, bez zdrave pameti, bez ikakvog rezona.

Igračima prosečne grčke ekipe trebalo je čak 76 minuta da shvate sa kakvim dumsterima imaju posla. I oni su dugo mrljavili, valjda uspavani Kosanovićevom "tužbalicom", ali onda je stvari u svoje ruke uzeo devetnaestogodišnji rezervista Atanasios Papazoglu. Najpre je 14 minuta pre kraja zakucao loptu iza Ranđelovićevih leđa posle sjajne asistencije smotanog Bronovickog, onda je minut pre kraja izmešao Zvezdinu odbranu i poslao loptu pod prečku za 2:0. Španac Koke je u zaustavnom vremenu prekratio muke crveno-belih i postigao treći gol, proturivši loptu kroz noge Ranđeloviću. To je, inače, uz jedan nebulozan pokušaj Anđelkovića pri rezultatu 1:0, bilo sve vredno pomena u ovom katastrofalnom fudbalskom meču.

Svako ko kaže da je 3:0 previsok rezultat, da nije pravi odraz snaga, da je moglo da bude i drugačije, grdno se vara. Sa ta tri laka komada, Zvezda je platila danak svom sve izraženijem palanačkom mentalitetu. To što je Kosan izveo u Solunu tim bez napadača, nije slučajno. Taj potez najbolja je slika i prilika kako se danas razmišlja u Zvezdi. Nije više stvar ni u promeni trenera, ni u promeni tima, predsednika, uprave... Treba pogledati istini u oči. Crvena zvezda je danas mali klub, sa velikim stadionom, trofejnom salom i armijom navijača. Aris joj je to sinoć jasno i glasno stavio do znanja.

ARIS - CRVENA ZVEZDA 3:0 (0:0)

SOLUN. STADION: "Kleantis Vikelidis". GLEDALACA: 18.000. SUDIJA: Nikolaj Ivanov (Rusija).

STRELCI: Papazoglu u 76. i 89, Koke u 90.

ŽUTI KARTONI: Papazoglu (Aris), Koroman (Zvezda).

ARIS: Halkias, Neto, Vangeli, Papadopulos, Gijaro, Nebegleras, Garsija, Havito (od 52. Papazoglu), Felipe (od 80. Siston), Koke, Ivić (od 64. Kalvo).

TRENER: Duško Bajević

CRVENA ZVEZDA: Ranđelović, Bronovicki, Anđelković, Gaj (od 83. Burzanović), Tutorić, Kastiljo, Lukaš (od 69. Bogdanović), Molina (od 79. Jestrović), Basta, Milijaš, Koroman.

TRENER: Milorad Kosanović

Tuča ispred stadiona, bačen suzavac

Neredi koji su se tokom celog jučerašnjeg dana dešavali u Solunu nastavljeni su i tokom utakmice, neposredno pored stadiona. Grčki navijači (fanovi Olimpijakosa i PAOK-a) lemali su se među sobom i sa "delijama", koje su na stadion stigle tek u poluvremenu, a u jednom trenutku policija je bacila suzavac, koji se osetio na samom terenu.

Od specijalnih izveštača iz Soluna: Milorad Plazinić, Novak Đurović

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Fri Nov 09 2007, 04:01

09.11.2007, SOLUN
KOSANOVIĆ PODNEO OSTAVKU!

Trener Crvene zvezde napustio klupu tima posle debakla u Solunu i otkrio da je ostavku dao još pre sedam dana, ali je pristao da vodi ekipu do meča protiv Arisa

Milorad Kosanović podneo je neopozivu ostavku posle sinoćnjeg debakla Crvene zvezde u Solunu! Iskusni stručnjak otkrio je da je to učinio još pre sedam dana, posle utakmice u Lučanima, ali nije želeo da crveno-bele ostavi na cedilu pred važan evropski meč.

- Ne znam da li je vreme da ovde pričamo o tome! Ostavku sam podneo pre sedam dana, ali nisam hteo da odem i napustim Zvezdu pred važnu utakmicu sa Arisom. Jednostavno, nije bio pravi trenutak. Posle ovoga što nam se dogodilo, videćemo...

Kosanović se odmah potom osvrnuo i na utakmicu, čestitavši Grcima na zasluženoj pobedi.

- Domaćinu čestitke, a što se naše igre tiče, mislim da smo bili korektni do prvog gola. Posle toga, igrao je samo jedan tim. Znali su fudbaleri Arisa da sačuvaju prednost i da iz kontri kazne nedisciplinu mojih igrača. Klubu kao što je Zvezda ovako nešto ne sme da se događa, nije strašno izgubiti, ali ne na ovakav način. Uspeli smo da za vrlo kratko vreme prospemo sav trud utrošen da dođemo do Kupa UEFA i poljuljamo rejting. I nije problem što smo igrali bez klasičnog napadača. Ubacio sam ih ja trojicu na kraju, pa smo primili tri gola - istakao je Milorad Kosanović, dodavši da ovaj meč treba da posluži kao primer kako Zvezda ne treba da igra u Evropi.

Trener Solunaca Dušan Bajević je posle utakmice istakao da je najveći problem imao da neutrališe nervozu kod svojih fudbalera.

- To je bilo dosta teško u prvom poluvremenu i zbog toga igra nije bila na nekom zavidnom nivou. Ni mi, a pogotovu Zvezda, nismo pokazali pravo lice. U nastavku smo bili bolji, radili na terenu ono što smo se dogovorili i rezultat je stigao - podvukao je Bajević.

Bivši strateg crveno-belih je na kraju još pomenuo i incidente pre utakmice...

- Sve to nema nikakve veze sa navijačima Arisa! Oni nisu izazvali nerede! To mi je potvrdio i predsednik kluba, koji je situaciju držao pod kontrolom - rekao je Bajević, koji je u toku jučerašnjeg dana zapretio da će podneti ostavku i zauvek napustiti grčki fudbal, ako jo jedan navijač bude povređen.

M. PLAZINIĆ

Back to top Go down
View user profile
potpisan
Zivim Ovde
Zivim Ovde

Male
Number of posts : 3182
Registration date : 2007-05-10

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Fri Nov 09 2007, 23:24

ko je tog kosanovica doveo uopste, najveci zlotvor... mada ni bez njega nece biti bolje mnogo, al opet, bolje da ga nema
Back to top Go down
View user profile
Admin_fucker
Smrdibuba

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Sat Nov 10 2007, 00:05

Ima li cega novog?

Back to top Go down
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Sat Nov 10 2007, 02:48

potpisan wrote:
ko je tog kosanovica doveo uopste, najveci zlotvor... mada ni bez njega nece biti bolje mnogo, al opet, bolje da ga nema

Piksi, a sad ce i Kosan njegovim stopama..ahahahahaa

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Sat Nov 10 2007, 04:01

Tandem Mrkela - Janković na klupi Zvezde!

Direktor Omladinske škole Crvene zvezde, Mitar Mrkela i dodadašnji pomoćni trener prvog tima Saša Janković u tandemu će sa klupe predvoditi fudbalere Crvene zvezde.

Mrkela i Janković nasledjuju Milorada Kosanovića, koji je nakon poraza od Arisa u Solunu podneo ostavku.

Četrdesetdvogodišnjem Mrkeli će ovo biti prvo jače trenersko iskustvo u karijeri, dok je Janković do sada bio pomoćnik Slavoljubu Muslinu (u Zvezdi, belgijskom Lokerenu, Lokomotivi iz Moskve i Levskom iz Sofije) i Kosanoviću, a obavljao je i posao skauta u klubu.

Po svemu sudeći ovo je samo prelazni korak do nekog trajnijeg rešenja u zimskoj pauzi.

Kosanović: Nikada mi nije bilo teže

Na konferenciji za novinare Milorad Kosanović je svoj odlazak obrazložio neslaganjem sa "odredjenim strukturama u klubu", a naveo je i da je "bilo želja u pogledu sastava tima Zvezde", ali nije precizirao kada i ko je iznosio te želje.

"Ova tri meseca bila su mi najteža u profesionalnoj karijeri", rekao je Kosanović, dodajući da je prvi put osetio da "odredjene strukture" u klubu nisu zadovoljne onim što radi posle utakmice sa Čukarčkim prošle nedelje.

"Nisam zeleo da tim napustim pred važnu utakmicu sa Arisom, i želeo sam da sačekam nedeljni duel sa Smederevom. Poraz u Solunu (3:0) bio je idealan da se sva krivica svali na moja ledja", naveo je Kosanović.

Prema njegovim rečima, neslaganja sa "odredjenim strukturama" u klubu, koje nije želeo da imenuje, počela su kada je Dragan Stojković podneo ostavku na funkciju predsednika.

Dosadašnji trener Zvezde je rekao da u tom timu ima "osam vrlo vrednih igrača i još šestorica na koje treba obratiti pažnju", a potom se osvrnuo i na kvalitete napadača zbog kojih su ga u javnosti najviše kritikovali.

"Flanklin Salas je bio izuzetno darovit fudbaler, ali kada sam ja došao u Zvezdu on je zbog povrede bio potpuno nesposoban. Svi ostali igrači koji važe za napadače, osim Filipa Djordjevića za koga treba biti strpljiv, imali su šanse. Medjutim, kada su oni igrali, mi kao da smo bili sa igračem manje", rekao je Kosanović.

Kosanović je ocenio i da su novi treneri Zvezde pametni, ambiciozni momci, kojima "treba podrška i sportska sreća" koju on nije imao.

"Oni moraju da nastave istim putem, da što bolje završe ovaj deo sezone i da u zimskoj pauzi igrački kadar svedu na maksimum 20 kvalitetnih igrača", ocenio je Kosanović

Crvena zvezda trenutno je treća na tabeli Meridijan superlige Srbije, sa sedam bodova manje od vodećeg Partizana, dok su u Ligi UEFA nakon dva meča i oba poraza od Bajerna i Arisa prikovani za dno tabele bez bodova.

Ove sezone na klupi Zvezde sezonu je kao prvi trener počeo Boško Djurovski, koga je ubrzo nasledio Kosanović.

Mitar Mrkela fudbalsku karijeru započeo je u OFK Beogradu u čijem dresu je debitovao 1981. godine sa samo 16 godina i 16 dana, dve sezone kasnije prešao je u Crvenu zvezdu za koju je nastupao do 1990, a sa "Marakane" odlazi u holandski Tvente. Potom je kratko nastupao za Bešiktaš, a zatim se vratio u Holandiju i u dresu Kambura završio igračku karijeru.

Osim što je kao najmladji igrač debitovao u ligi stare Jugoslavije, Mrkela drži rekord i kao najmladji reprezentativac. Za nacionalni tim SFRJ debitovao je protiv Bugarske u Sofiji u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 1984. sa samo 17 godina i 130 dana. Iako je mnogo obećavao dres sa nacionalnim grbom nosio je nakon toga još samo četiri puta.

Po završetku karijere Mrkela je jedno vreme bio predsednik Fudbalskog saveza Beograda, obavljao je i političku funkciju u gradskim strukturama vlasti u kojima je bio zadužen za sport. U julu 2005. godine po dolasku Dragana Stojkovića na mesto predsednika Crvene zvezde Mrkela je imenovan za direktora Omladinske škole beogradskog kluba.

(MONDO/agencije)

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Sun Nov 11 2007, 05:14

"Vrač" u Zvezdi, u klubu demantuju

Crvena zvezda je "pod kletvom" i to je razlog što prima golove ove jeseni u poslednjim minutima utakmica, pa je član ekspedicije crveno-belih u Solunu bio i beli mag, čiji je zadatak bio da ukloni čini, piše list "Danas".

U tekstu piše da je "beli mag sa svim svojim rekvizitima neophodnim za uklanjanje čini bio i član ekspedicije crveno-belih u Solunu".

U sveopštem haosu posle odlaska Dragana Stojkovića sa mesta predsednika FK Crvena zvezda, u Ljutice Bogdana, izmedju ostalog, procenjeno da su golovi koje ekipa prima u finišu meča plod nečije kletve i da je neophodno angažovati adekvatnog vrača da te čini skine sa srpskog šampiona.

"Kako saznajemo iz izvora bliskih klubu, on je pred meč protiv Arisa po poseti stadionu osetio lošu vibraciju i predvideo loše veče za klub, a inače i svakom igraču dodirnuo ruku ne bi li osetio uzrok bledih partija ekipe. Bez dovodjenja u pitanje postojanja magije, vere u nju ili ne, činjenica je da je klub na ovakav način obezvredio i ponizio igrače", piše "Danas".

V.d. predsednika Crvene zvezde Milan Tomić u izjavi za "Press" demantovao je ovu informaciju.

"Zaista ne mogu da verujem šta me pitate. To je toliko neozbiljno, da stvarno ne znam da li ima svrhe da dajem bilo kakvu izjavu povodom te gluposti. Da li to znači da bi trebalo da komentarišemo rituale svakog navijača koji u svom aranžmanu putuje na naša gostovanja", kaže Tomić..

Bek crveno-belih Dušan Andjelković tvrdi da nije primetio nikakvog „vrača" u Solunu. "Meni niko nije prilazio niti me je dodirivao tokom leta, ili na aerodromu. Možda je neko sa strane i bio u avionu, ali ja nisam primetio da je neko od mojih saigrača pričao sa nepoznatim osobama", rekao je Andjelković.

(MONDO)

Aaaaahahahahahahhahahahahahahahahahahaaaaa

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Mon Nov 12 2007, 01:56

Solunski front Delija - snimak

Dva dana nakon boravka Zvezdinih navijača u Solunu, incidenata koji su prethodili duelu 2. kola Lige UEFA protiv Arisa, ali i dogadjanja posle utakmice o kojima su srpski mediji malo izveštavali, a u kojima je kako javio Asošijeted pres jedan grčki policijac povredjen i jedan srpski navijač uhapšen, Delije su objavile svoj video putopis sa gostovanja u Grčkoj.

http://www.youtube.com/watch?v=LgqT3iWl7hY

Evo i navijaca Arisa+golovi: http://www.youtube.com/watch?v=_1jsIKfN7Go

(MONDO)

Back to top Go down
View user profile
Marsovac
Admin

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Thu Nov 15 2007, 18:50

Piksi djak kod Vengera, pa kod Vermeza!

Predsednik FK Crvena zvezda u ostavci Dragan Stojković Piksi provešće nedelju dana na praksi kod menadžera Arsenala Arsena Vengera, kako bi dobio PRO licencu neophodnu za trenerski rad u japanskoj Nagoji, a potom će biti i djak Vladimira Vermezovića nekadašnjeg trenera Partizana!

"Piksi će početkom naredne godine, između 8. i 15. januara, morati da brani diplomski rad za PRO licencu", procenio je direktor trenerske škole Fudbalskog saveza Srbije Milovan Djorić.

Stojković je prošao teoretski deo,a sada sledi zanimljivija, praktična obuka, čiji će sastavni deo biti i odlazak u London.

"Stojković će kod Arsena Vengera u Arsenalu provesti sedam dana da bi imao praksu iz pedagogije. U stalnom je kontaktu s Vengerom, jer su prijatelji. Ne znam kada će to konkretno da se dogodi, jer Arsenal ima zgusnut kalendar. Naša želja je da Piksi bude u Londonu kad 'tobdžije' budu imale slobodnu čitavu nedelju, kad ne budu imali obaveze u Ligi šampiona ili nekom nacionalnom kupu. Želimo da čitavih sedam dana bude prisutan na treninzima francuskog stručnjaka. Radiće, takođe, i sa Vladimirom Vermezovićem u Teleoptiku", rekao je Djorić za "Press".

Odlazak u London svakako će prijati Stojkoviću, jer su prvi školski dani bili veoma naporni za bivšeg predsednika Fudbalskog saveza Srbije i Crne Gore, odnosno, Crvene zvezde. On je gotovo 10 sati dnevno provodio slušajući predavanja iz predmeta kao što su sportska medicina, fiziologija, sudjenje, informatika...

Direktor škole Milovan Djorić oduševljen je radom prvog i zasad jedinog vanrednog polaznika.

"Stojković je krenuo veoma ambiciozno i na njegov rad nemam nijednu zamerku. Za četiri dana imao je gotovo 40 sati rada. Uložio je veliki napor i već je završio teoretski ciklus predavanja. Već za nekoliko dana, 18. novembra, počeće s radom na praktičnom delu, koji je najčešće zanimljiviji za polaznike škole. Radiće tri dana uzastopno, pa mu opet sledi pauza. Potom kreće još učestaliji rad početkom decembra", rekao je Djorić.

(MONDO)

Back to top Go down
View user profile
mimili
Zivim Ovde
Zivim Ovde

Female
Number of posts : 3810

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Sat Dec 08 2007, 01:25

7. decembar 2007.
Izvor: B92
Počela privođenja na "Marakani"

Generalni sekretar Fudbalskog kluba Crvena zvezda, Zoran
Damjanović, komesar za bezbednost stadiona Novica Mijušković, direktor
stadiona Miodrag Ćorović i delegat Fudbalskog saveza Srbije na utakmici
Crvena zvezda - Hajduk Kula, Rade Popović, privedeni su u petak zbog
nedavnog incidenta na Marakani, kada su navijači pretukli pripadnika
Žandarmerije.

Oni su osumnjičeni za izazivanje opšte opasnosti, odnosno da nisu
onemogućili ili sprečili nerede pri organizovanju utakmice 2. decembra,
a kao službena lica nisu preduzeli ni adekvatne mere kada je došlo do
masovne tuče navijača, napada na službena lica, upotrebu pirotehnike i
oštećenja sportskog objekta, navodi MUP.

Policija proverava informacije o povezanosti uprave Fudbalskog kluba Crvena zvezda i
navijačkih i kriminalnih grupa, a Damjanovića je uhapsila ispred
prostorija Fudbalskog saveza Srbije na Terazijama.

Ne isključuje se da će biti još privedenih jer su tokom provere
finansijskih knjiga Crvene zvezde pronađene nepravilnosti u transferima
Nikole Žigića, Gorana Drulića i Mihajla Pjanovića.

Inače, mediji su ovih dana objavili nezvanična saznanja o neregularnostima u
sklapanju ugovora o transferima Zvezdinih fudbalera, kao i o drugim
nelegalnim poslovima.

Zivim Ovde
Zivim Ovde

Female
Number of posts : 3810

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Mon Dec 10 2007, 23:59

10. decembar 2007.
| Izvor: B92, Beta | MT
'Večiti derbi' bez publike

Zamenik disciplinskog sudije Zajednice fudbalskih prvoligaša
Srbije Dragče Dimitrijević izrekao je Crvenoj zvezdi zbog nereda na
meču sa Hajdukom kaznu od 500.000 dinara i tri utakmice igranja na svom
terenu pred praznim tribinama. Generalni sekretar Zajednice Miodrag
Janković rekao je na konferenciji za novinare da Zvezda ima rok od osam
dana za podnošenje žalbe.

Ukoliko Zvezda žalbom ne uspe da smanji kaznu, naredni "večiti derbi" sa
Partizanom u 18. kolu Meridijan Superlige igraće se pred praznim
tribinama stadiona "crveno-belih".

Zvezda je kažnjena zbog loše organizacije utakmice sa kulskim Hajdukom, koja je odigrana 2.
decembra u Beogradu i kada su navijači "crveno-belih" bakljama naneli
teške telesne povrede pripadniku žandarmerije u civilu Nebojši
Trajkoviću.

Smrdibuba

Male

PostSubject: Re: FK Crvena Zvezda   Tue Dec 11 2007, 01:06

A zar su oni imali publiku??? scratch

Back to top Go down